مدیریت وبسایت , راه اندازی سایت , وبسایت درآمدزا

کارهایی که مدیر سایت نباید انجام دهد


مدیریت وبسایت شغل پردرآمد است و از نظر بسیاری از افراد نیازی به تحصیلات و توانایی های خاص ندارد. اکثر مدیران وبسایت در زمان راه اندازی سایت خود بیشتر به آنچه که باید در سایت قرار گیرد، فکر میکنند، اما در این میان کارهایی که مدیر سایت نباید انجام دهد بسیار مهمتر است.

کارهایی که مدیر سایت نباید انجام دهد

۱- در صفحه اصلی عکس نگذارید. 

در گذشته وجود عکس خود در صفحه اصلی نوعی خوشامدگویی به بازدیدکنندگان بحساب می آمد اما امروزه حضور بازدیدکنندگان را در سایت شما کم رنگ میکند. وب سایت شما باید بطور کامل درباره  بازدیدکننگان باشد و نه شما.

۲- در پخش قطعات دیداری و شنیداری زیاده روی نکنید.

فراوانی تصاویر متحرک گیج کننده در صفحه اصلی و موسیقی های پر سر و صدا باعث می شد که کاربر هرچه سریعتر از سایت خارج شود یا سعی در بستن تصاویر و موسیقی کند. برای حضور تکنولوژی برتر در وبسایت خود باید دلیلی مهم تر از تحت تاثیر قراردادن کاربران، بیابید.

۳- گذاشتن اطلاعاتی که ممکن است به حریم شخصی افراد و یا مسایل امنیتی کشور لطمه بزند.

این امر به ماهیت وب سایت، شغل و کنارآمدن شما با قضایا بستگی دارد. محتوای وبسایت خود را خوب بررسی کنید، تا اطلاعاتی که به مسایل شخصی و مسایل امنیتی مربوط میشود و مورد علاقه هکرها است در آن نباشد. از گذاشتن عکس ها، آدرس های ایمیل و جزییات شخصی کارکنان در سایت خودداری کنید.

۴- گذاشتن اطلاعاتی که به سود رقبای شما است.

درباره فعالیت های شغلی، شرکای استراتژیک، مشتری ها و ساختار درونی سازمان با احتیاط عمل کنید. مسئولین برنامه ریز اطلاعات یک وب سایت، باید مانند دزدها فکر کنند.

۵- سخنان نامفهوم و کلمات فنی پیچیده

یکی از راه هایی که باعث افزایش تعداد مخاطبان و مشتریان وبسایت می شود، سادگی کلام است. در سایت خود از زبان فنی یا اصطلاحات نامفهوم استفاده نکنید، زیرا اکثر مردم از درک آنها عاجز هستند، و این مسأله صداقت‏، کیفیت محصولات و درستکاری فعالیت های شما را خدشه دار میکند.

۶- ارائه مطالبی که شما را بهتر از آنچه که هستید، نشان می دهند.

برای معرفی محصولات یا خدمات خود، فقط واقعیت را بیان کنید و از تعریف بیش از حد یا انتشار دائم اظهارنظرهای مشتریان، خودداری کنید. تبلیغات امری بسیار مهم است اما باید کافی و باندازه باشد.

۷- مکان های گفتگوی بدون نظارت

اگر قصد دارید یک محیط گفتگو ایجاد کنید، از یک ناظر برای پذیرفتن موارد احتمالی استفاده کنید به این ترتیب از هرز نامه ها، درخواست های خلاف عرف، نقض حریم امنیتی و سایر دردسرها دوری می کنید.

۹- لینک های به درد نخور و مطالب قدیمی

اطلاعات نامربوط و قدیمی بازدیدکنندگان سایت را گمراه می کند. همینطور لینک های داخلی ای که کاربران را به صفحات غلط راهنمایی می کنند. سایت خود را بصورت منظم بررسی کنید  و لینک های تغییر یافته و از رده خارج را شناسایی و اصلاح نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید