طراحی وبسایت , طراحی وبسایت دو زبانه , طراحی سایت اختصاصی , طراحی سایت حرفه ای , طراحی حرفه ای سایت

وبسایت چندزبانه


در بسیاری از کشورها، طراحی وبسایت چند زبانه بسیار حائز اهمیت است. البته طراحی وبسایت چند زبانه فقط مخصوص کشورها یا قشر خاصی نیست بلکه صاحبان تمام مشاغل می توانند با این روش کسب و کار خود را گسترش داده و به بازار های رقابتی بین المللی راه پیدا کنند. طراحی سایت دو زبانه بیشتر در کشورهایی رواج دارد که به چند زبان مختلف گویش می کنند.

نکات طراحی وبسایت چند زبانه

• به هیچ عنوان زبان ها را به شکل ترکیبی در صفحات وبسایت استفاده نکنید.
• برای هر زبانی که مدنظر گرفته اید صفحاتی را طراحی کرده و به طور مشخص در دید کاربران قرار دهید.
• برای هر زبان متا تگ ها را تعریف کنید تا به موتور های جستجو بفهمانید که چه زبان هایی در وب سایت شما وجود دارند.
• دادن لینک از یک زبان به زبان دیگر تا به راحتی قابل دنبال کردن باشد.
•  در صفحه ورود حتما تمامی زبان ها را به کاربر نشان دهید تا حق انتخاب داشته باشد. حتما بین زبان های ارائه شده در وب سایت، لینک بدهید و کاربر را برای استفاده از صفحات با زبان های مختلف ترغیب کنید. لینک ها را در محلهای مناسب در اختیار کاربر قرار دهید.

 

نزدیک تر شدن صفحات زبان های مختلف در طراحی وبسایت چند زبانه

• ایجاد فایل هایی برای زبان های جایگزین
• زیر دامنه های معادل

این دو روش می تواند برای وجود زبان های دیگر در وب سایت مفید باشد اما استفاده از این روش ها برای طراحان وب سایت های چند زبانه دردسر هایی دارد مثلا لازم است که طراح همواره تمامی صفحات را به روزرسانی کرده و از این موضوع اطمینان حاصل کند که هر صفحه متناسب با زبانی که دارد به روز شده است.

 

موارد استفاده از وبسایت چند زبانه

این نوع طراحی معمولا در طراحی سایت های پزشکی ، صنعتی، شرکتی، فروشگاهی ، گردشگری، خبری، پورتال سازمانی و غیره کاربرد داشته و باعث معرفی و ارائه خدمات به سایر کشورها و در عرصه ی بین المللی می شود.

 

استفاده از SubDomain در طراحی وبسایت چند زبانه

با استفاده از این روش به تعداد زبان های مختلفی که باید روی سایت قرار گیرند یک سایت جداگانه در یک Sub Domain جداگانه و با زبانی متفاوت طراحی و ساخته می شوند. در این روش می توان از قالب ، ساختار و ترکیب جداگانه ای برای هر زبان استفاده کرد و هم اینکه یک قالب و فرم یکسان برای تمامی زبان ها مورد استفاده قرار داد.

 

به چه زبان هایی در طراحی وبسایت چند زبانه باید اهمیت بیشتری داد؟

این که طراحی سایت به چه زبان هایی باشد بستگی به هدف و نوع بازدید کننده شما دارد. اکثر سایت های چند زبانه به علت فراگیر و بین المللی بودن از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود استفاده می کنند. ترجمه صفحات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ترجمه ها باید روان، بدون هیچ گونه اشتباه گرامری و املایی باشد تا خواننده را به خود جذب کند.

 

در خصوص طراحی وبسایت چند زبانه با تیم آریاهاست ۰۲۱۶۶۹۷۶۷۴۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *