اشتباهات ایمیل مارکتینگ

مارکتینگ , ایمیل , ایمیل مارکتینگ

اشتباهات ایمیل مارکتینگ


اشتباهات ایمیل مارکتینگ، بیشتر توسط تازه کاران این حوزه صورت میگیرد. اگر به تازگی وارد دنیای بازاریابی ایمیل شده اید، هیجان دارید تا ایمیل های بسیاری را برای مشتریان خود بفرستید. اما عجله نکنید شاید ارسال ایمیل برای افرادی انجام گیرد که شما را فراموش کرده اند یا بدتر از آن، اجازه ارسال ایمیل به شما نداده اند.

گاهی ممکن است به صورت اتفاقی ایمیل های نامناسبی بفرستید یا از عباراتی استفاده کنید که مخاطبان را برنجاند. حتی ممکن است اشتباهاتی انجام دهید که شما را به مشکلات اسپم دچار کند و قطعا نمی خواهید که ایمیل شما به پوشه هرزنامه ها یا لیست سیاه انتقال یابد.

۱. ارسال ایمیل بدون اجازه، از اشتباهات ایمیل مارکتینگ

قبل از ارسال ایمیل، باید از گیرندگان اجازه بگیرید، به این معنا که افراد از شما درخواست بازاریابی ایمیلی کرده باشند! این کار ساده منجر به شکایات اسپمی کمتر، امکان تحویل بهتر، کاهش مسئولیت قانونی و مهمتر از همه نتایج بهتری در باز شدن و کلیک لینک داخل ایمیل ها می شود.

برای گرفتن اجازه فقط کافیست کاری کنید که خود مخاطب آدرس ایمیلش را به شما بدهد. این کار بسیار ساده است، بدین صورت که در سایت مطلبی ارزشمند را برای دانلود قرار می دهید و از او می خواهید آدرس ایمیل خود را وارد کند تا لینک دانلود برایش ارسال شود.

البته پس از آنکه مخاطب اجازه داد و ایمیل هایی برایش ارسال شد بهتر است که باز این امکان وجود داشته باشد که مخاطب بتواند عضویتش را لغو کند، تا دیگر ایمیلی دریافت نکند.

۲. عجله کردن، از اشتباهات ایمیل مارکتینگ

بزرگ ترین اشتباه زمانی است که بازاریابان در یک لحظه تصمیم می گیرند ایمیل های تبلیغاتی بفرستند و در همان لحظه اقدام به ارسال ایمیل می کنند. آن ها طراحی مناسبی انجام نمی دهند، به محتوا توجه نمی کنند، نمی دانند عنوان ایمیل را چه بنویسند، و این در حالی است که عنوان ایمیل مهم ترین نقش را در باز شدن ایمیل ها دارد.

با این کار ایمیل های ناقص برای تعداد زیادی از افراد ارسال می شود که هرگز در سایت شما عضو نشده، یا شما را فراموش کرده اند. به محض رسیدن ایمیل شما، آن ها در برنامه ایمیل خود بر روی دکمه «این هرزنامه است» کلیک می کنند.

مطالعات نشان داده که ۱۰ تا ۳۰ درصد از گیرندگان حتی در مورد ایمیل های درخواستی خود نیز این کار را انجام داده اند، زیرا فکر می کردند تنها روش موثر برای انصراف از عضویت همین است.

۳. فرض اینکه مخاطبان شما را می شناسند، از اشتباهات ایمیل مارکتینگ

شاید شما یک فرم ثبت نام ایمیلی زیبا طراحی کرده اید و عده ای هم آمده اند و این فرم را پر کرده اند و آدرس ایمیل شان را در اختیارتان قرار داده اند. هنگامی که به طور ناگهانی خبرنامه های ایمیلی را دریافت می کنند، فرستنده را به عنوان اسپمر گزارش می دهند. توجه داشته باشید که اگر مرتبا با اعضای فهرست خود تماس برقرار نمی کنید، گیرندگان قدیمی ایمیل ها شما را تقریبا فراموش کرده اند.

نکته مهم دیگر آن است که ما ایمیلی را می فرستیم و می گوییم: « دکتر کریمی این هفته در کارگاه آموزشی ترفندهای بازاریابی را آموزش می دهد». فرض ما این است که اعضای سایت حتما ایشان را می شناسند. اما این فرض کاملا اشتباه است.

شما در متن هر ایمیلی که می نویسید فرض را بر این بگذارید که دریافت کننده ها به هیچ وجه با شما، برندتان و محصولاتتان آشنا نیستند. در متن ایمیل بسیار مفید و مختصر به تمام اطلاعات لازم اشاره کنید تا امکان کلیک شدن لینک های داخل ایمیل افزایش یابد.

آموزشوبلاگ

ایمیل مارکتینگبازاریابیتبلیغاتتبلیغات اینترنتیطراحی وبسایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *