طراحی وبسایت در گذر زمان , طراحی سایت ارزان , طراحی وبسایت از گذشته تا امروز

روند طراحی وبسایت در گذر زمان


امروزه با گسترش اینترنت و حضور پر حجم وبسایت ها و شبکه های اجتماعی کمتر کسی را پیدا میکنید که نسل اول وب را به خاطر داشته باشد. با نگاهی به اواخر سال‌های ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ میلادی میبینیم که مردم فقط به اینترنت وصل می‌شدند، اما از دنیای وب استفاده نمی‌کردند. شاید برای شما نیز جالب باشد که بخواهید اطلاعاتی در خصوص روند طراحی وبسایت در گذر زمان داشته باشید.

امروزه، برای بسیاری از افراد دنیای بدون اینترنت اصلا قابل‌تصور نیست. به دلیل افزایش مراجعه‌کنندگان، طراحی وب سایت پیشرفت‌های بسیاری داشته است و روز به روز نیز بر این تغییرات اضافه میشود.

Web Design Museum آرشیو کاملی است از تصاویر سایت‌ها در سال‌های ۱۹۹۵-۲۰۰۵ تا به امروز، که بازدید از این سایت و دیدن طرح های قدیمی، حتی به‌عنوان سرگرمی نیز، لذت‌بخش است.

موزه طراحی سایت

برای جستجو در این سایت راه‌های مختلفی وجود دارد.

  1. می‌توانید بر اساس نام سایت‌ها جستجو کنید. سایت‌های موردعلاقهٔ خود مانند گوگل، یاهو و … را بیابید و تغییرات ظاهری آن‌ها را در طول سال‌های مختلف مشاهده کنید.
  2. می‌توانید جدول زمانی مربوط به هر سایت را مشاهده کنید که مجموعه ای کامل مربوط به هر سایت است.

Web Design Museum مجموعهٔ تصاویر بیش از ۸۰۰ سایت از اواسط دههٔ ۹۰ میلادی تا به امروز است. همچنین از طریق Web Design Museum می‌توانید به کدهای CSS سایت‌ها نیز دسترسی داشته باشید.

طراحی وبسایت در گذر زمان در ایران

اولین مرورگر با نام WorldWideWeb در سال ۱۳۶۹ شکل گرفت، که بعدها به نکسوس تغییر نام داد. در آن زمان روی صفحه وب فقط یک متن ساده با لینکهای آبی زیر خط دار نوشته میشد.

در ۱۳۷۲ اولین مرورگر وب که میتوانست از تصاویر در صفحات وب پشتیبانی کند، با نام Mosaic منتشر شد.  در اواسط دهه ۷۰ بهترین مرورگر وب Netscape بود که خیلی زود جای خود را به internet-explorer داد، و طراحی سایت با استفاده از جداول و قالبها و عکسها پیچیده تر شد.

از اواخر دهه ۷۰ با افزایش تعداد کاربرانی که به صفحات وب دسترسی داشتند، ابزارهای توسعه وب مانند DreamWeaver یا GoLive روز به روز محبوبتر شدند.

از سال ۷۹ استانداردهای طراحی وب شکل گرفت، و با استفاده از تصاویر .png عکسها شفافیت پیدا کرد و CMSها (سیستم های مدیریت محتوا) محبوبیت یافتند.
سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶ دوره سایتهای بزرگنما بود که با هدف برقراری ارتباط بوجود آمدند، استفاده از تایپوگرافی های Bold باعث جذابیت های روزافزون سایت ها شد، و سایتها کم کم عملکردی تر شدند.
و اما از ۱۳۸۷ تا امروز طراحی وب سایت به طرز شگفت انگیزی رشد کرده و طراحی سایت ریسپانسیو که به کاربرها اجازه میدهد تا سایتها را از طریق گوشی های همراه ببینند، یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در این رشد بوده است.

از امروز هر زمان که نام اینترنت شنیده میشود، طراحی وبسایت نیز در کنار آن حضور دارد. اکنون ما رنگ، فونت، تصویر و حتی ویدئو روی سایتهایمان قرار میدهیم، کسی چه میداند که در آینده چه تغییراتی در طراحی وبسایت ها بوجود می آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *