intrinsic , طراحی وبسایت , طراحی ریسپانسیو

intrinsic در طراحی وبسایت


در دنیای امروز با سرعتی که علم و تکنولوژی دارد، آگاهی و اطلاعات حرف اول را میزند. هر کاری در زمینه تخصصی خود، اصطلاحات و عبارات بخصوص دارد که برای افراد فعال در آن حوزه مشخص و قابل درک است. در این بخش تلاش می کنیم تا در خصوص مفهوم Intrinsic در طراحی وبسایت کمی صحبت کنیم.

مفهوم intrinsic در طراحی سایت

تکنیک های طراحی سایت به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. تکنیک هایی که با پیشرفت تکنولوژی بوجود می آیند، مانند طراحی سایت ریسپانسیو که تا قبل از گوشی های موبایل و تبلت ها وجود خارجی نداشته است.
  2.  تکنیک هایی که توسط خود طراحان سایت با هدف بهینه کردن راندمان کاری ایجاد می شود، مانند طراحی سایت فِلَت که با پیدایش آن شکل جدیدی در طراحی سایت فوق حرفه ای آغاز گشت.

تکنیک یا طراحی سایت داخلی یا ذاتیIntrinsic جز دسته دوم است که در سال ۲۰۱۸ توسط یک طراح کاربری بنام Jen Simmons ابداع شده است. این تکنیک با معرفی چهار ماژول Multicolumn ،Flow ،Flex و Grid توانست بسیاری از کدهایی را که تا قبل از آن طراحان به صورت دستی و خلاقانه ایجاد میکردند، به صورت آماده در اختیار برنامه نویسان قرار داد.

تفاوت طراحی سایت intrinsic با Responsive

  • سایت ریسپانسیو در هر پلتفرم با هر سایزی هماهنگ میباشد، یعنی در انواع گوشی ها بدون هیچ بهم ریختگی میتوان سایت را مشاهده کرد.

تا قبل از پیدایش Intrinsic ، طراحان سایت از Media Queries استفاده می کردند، امروزه با استفاده از یک کد مشخص می توانید نحوه نمایش محتوا را در سایزهای گوناگون براحتی مدیریت کنید.

  • در سایت ریسپانسیو برای طراحی یک سایت فوق حرفه ای که در تمام پلتفرم ها بدون مشکل اجرا شود؛ ما ستون بندی های شناور داریم یعنی بخش هایی که عرض آنها با تغییر سایز صفحه تغییر میکند. در طراحی Intrinsic با استفاده ازGrid  علاوه بر ستون ها، ردیف ها را نیز میتوانیم مدیریت کرده و محتوا و ابعاد آنها را شناور کنیم.

بهترین زمان برای استفاده از  Intrinsic

اینکه بهترین زمان برای استفاده از Intrinsic چه زمانی است، به نظر طراح سایت بستگی دارد. بسیاری از طراحان وب در سراسر دنیا از ماژول ها و تکنیک های جدید در طراحی صفحات وب استفاده میکنند و بسیاری نیز از همان روش ها و ماژول های قدیمی بهره میبرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *