هاستینگ , میزبانی وب , هاست ویندوز , مدیریت سرور , سیستم عامل

تفاوت هاست لینوکس با هاست ویندوز


بیشتر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب دو نوع میزبانی دارند: هاست لینوکس و هاست ویندوز. به طور کلی، linux محبوب ترین سرویس میزبانی در وب میباشد. در واقع، اکثر وب سایت ها به دلیل قیمت مناسب و انعطاف پذیری آن، از هاست لینوکس برای میزبانی استفاده میکنند.

از هر سرور بخواهید بزرگترین تفاوت بین هاست لینوکس با ویندوز را تشخیص دهد، اولین چیزی که به آن اشاره می کند ثبات است. آنها به ندرت راه اندازی مجدد می شوند و بیشترین تغییرات پیکربندی را بدون شروع مجدد انجام می دهند.

از طرف دیگر، سرورهای ویندوز وقتی وظیفه اجرای چندین سرور پایگاه داده را دارند ، می توانند بسیار ناپایدار شوند. هنگامی که شروع به اضافه کردن برنامه های جداگانه می کنید، مشکلات بدتر می شوند.

هاست لینوکس با PHP و MySQL سازگار است ، که از اسکریپت هایی مانند WordPress ، Zen Cart و phpBB پشتیبانی می کند. از طرف دیگر هاست ویندوز از ویندوز به عنوان سیستم عامل سرورها استفاده می کند و فناوری های خاص ویندوز مانند ASP.NET و Microsoft Access و Microsoft SQL سرور (MSSQL) را ارائه می دهد.

شاید متوجه شده باشید که هک های اخیر BitLocker که در سراسر دنیا رخ داده است، تقریباً همگی دستگاههای ویندوز را هدف قرار می دهند. تسلط بر بازار دسک تاپ باعث شده است که دستگاه های ویندوز به هدف اصلی هکرها تبدیل شود. سرورهای لینوکس نسبت به سرورهای ویندوز ایمن ترهستند. ​

لینوکس همچنین از بودن یک سیستم عامل مبتنی بر یونیکس بهره می برد. ویژگی های مدیریت حقوق موجود در یونیکس ثابت شده است که برای سرورهای لینوکس قدرت بسیار خوبی دارد. این ویژگی ها دسترسی به هسته سیستم عامل را خاموش کرده و فقط به مدیران (کاربران اصلی) اجازه می دهد تا دایرکتوری ها و برنامه های خاصی را تغییر دهند.

همچنین کاربر اصلی دارای دید نامحدودی نسبت به پرونده های موجود در سرور است و باعث کاهش چشمگیر مشکل انسداد از طریق پرونده های مخفی می شود که اغلب توسط کسی که با بدافزارها در دستگاه ویندوز مبارزه می کند، می شود.

منحنی یادگیری برای مدیریت سرور لینوکس بصورت غیرقابل انکاری تندتر است. بسیاری از گزینه های ویندوز را می توان از طریق رابط کاربری یافت و استانداردسازی این نرم افزار به یک مبتدی اجازه می دهد تا پاسخ های بسیاری از مشکلات خود را بصورت آنلاین پیدا کند.

درنهایت ، بزرگترین سؤالی که باید از خود بپرسید اینست: “چه نوع نرم افزاری را روی سایت اجرا خواهم کرد؟”

اگر قصد دارید سرور Exchange یا یک سایت Sharepoint را اجرا کنید، بهتر است به سراغ یک سرور ویندوز بروید اما اگر دوست دارید که بتوانید سیستم مدیریت محتوای مورد علاقه خود مانند WordPress یا Joomla را از طریق cPanel نصب کنید، لینوکس را انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *