هاست, هاست ابری, هاست ارزان, هاست لینوکس, هاست وردپرس

هاست ابری


هاست ابری در سال های اخیر محبوبیت فراوانی یافته است، و یکی از انواع هاست میباشد که به لحاظ ساختاری مورد استقبال قرار گرفته است.
در مقاله های قبل در ارتباط با میزبانی های مختلف با هاست لینوکس و وردپرس آشنا شدید، حال بررسی میکنیم که هاست ابری چیست و چگونه کار می کند، و به چه دلایلی ممکن است بخواهید از آن برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید.

تعریف هاست ابری

هاست ابری یک سرور فیزیکی نیست، بلکه یک راه ذخیره اطلاعات در کامپیوترهای مختلف و دسترسی به آن داده ها از طریق اتصال به شبکه اینترنت میباشد. به طور کلی، ابر مانند یک کامپیوتر فیزیکی، با قدرت پردازش و فضای ذخیره سازی بی پایان عمل می کند.
خدمات متداول مبتنی بر ابر از یک فرایند مشابه استفاده می کنند. ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی ابر Dropbox و Google Docs هستند. هاست ابری بیشتر راهی است که سرورها را به جای چیز واقعی ، پیکربندی میکند.

در تنظیمات سرور معمولی، شما محدودیت فیزیکی سرور را که سایت شما از میزبانی شده است دارید. با استفاده از ابر، شما بر روی یک پیکربندی سرور منحصر به فرد اجازه دارید تا از سرورهای مختلف استفاده کنید، که نتیجه آن یک راه حل میزبانی مقرون به صرفه است که همچنین فوق العاده انعطاف پذیر و قابل اعتماد است.

ساده ترین تعریف این میزبانی  میتواند یک شبکه از سرورهای مجازی باشد که به یک شبکه زیرزمینی از سرورهای فیزیکی ضربه بزند. میزان دسترسی به این شبکه بستگی به نیازهای واقعی وب سایت دارد و می تواند براساس آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

در سطح فنی، منابع مورد نیاز برای عملکرد وب سایت شما، در سرورهای متعدد، از راه دور پخش می شوند و این منابع به صورت موقت مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که وب سایت شما به یک سرور متکی نیست، به جای یک شبکه از سرورها، این شبکه از سرورها به عنوان ابر تعریف می شود.

چگونگی عملکرد هاست ابری

ساده ترین راه برای شناسایی این میزبانی آن است که آن را با یک مدل تک سرور مقایسه کنید. با میزبانی سنتی، شما یک تک سرور تک دارید که شامل تمام فایل های وب سایت شما میباشد. هنگامی که یک کاربر وب سایت شما را بازدید می کند، این فایل ها از آن تک سرور فیزیکی دریافت می شود.

در حقیقت یک میزبانی ابری، شبکه ای از سرورهای فیزیکی است که سرورهای مجازی در بالای آنها قرار دارند. با استفاده از این تنظیم می توانید از منابع تقریبا بی نهایت سرور و سایت خود برای رشد و ارتقاء نیازهای خود استفاده کنید.

چرا انتخاب هاست ابری

اینکه شما تصمیم به استفاده از هاست ابری دارید یا نه، بستگی به نیازهای وبسایت شما دارد. اگر به سرعت در حال رشد است و شما نیاز به میزبانی وبی دارید که بتواند با سایت شما رشد کند و به صورت خودکار با ترافیک وب تنظیم شود، پس میزبانی ابری می تواند یک انتخاب عالی باشد.

در اینجا برخی از مزایای اصلی که هاست ابری میتواند ارائه دهد عبارتند از:
۱. سرور ابر به شما امنیت و ثبات فوق العاده ای می دهد. در بخش بزرگتر، این به دلیل محیط جداگانه ای است که در آن یک  سرور ابر راه اندازی و اجرا می شود. اگر یکی از سرورهای فیزیکی به خطر بیافتد، می توانید به سادگی روی سرور دیگری که درست کار می کند، تکیه کنید.
۲. سرورهای ابر نیز به شما سرعت و عملکرد باور نکردنی ارائه می دهند. هنگامی که شما سایت خود را از یک سرور فیزیکی اجرا می کنید، تنها مکان فایل های سایت شما می تواند از آن مکان دقیق آن سرور باشد. با یک سرور ابر، وب سایت شما از چندین مکان قابل دسترسی است که می تواند از مکان فیزیکی بازدید کنندگان شما نزدیک تر باشد و شما بتوانید سرعت سایت خود را ارتقا دهید.
۳. هاست ابری می تواند بی نهایت انعطاف پذیر باشد. ارتقاء فضای دیسک و حافظه شما یک فرآیند بسیار ساده است و می تواند از سرورهای مختلف انجام شود. شما محدودیت سخت افزاری در یک مکان فیزیکی سرور ندارید.

امیدوارم اکنون شما درک بهتری از میزبانی وب سرور Cloud، تکنولوژی پشت پرده آن و نحوه استفاده از وب سایت خود داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید هاست با کارشناسان ما ۰۲۱۶۶۱۷۶۶۲۵ تماس بگیرید.

آموزشطراحی وبهاستینگوبلاگ

خدمات آنلاینطراحی وبسایتهاستهاست ارزانهاست سی پنل ارزانهاست لینوکسهاست وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *